Vajza e aktorit të njohur të humorit Bes Kallaku dhe këngëtares Xhensila Myrtezaj mbush sot katër vjeç. Në këtë ditë mjaft të shënuar për dy artistët shqiptarë dhe për Ajkën e vogël, nuk mund të mungonte edhe urimi nga ish-aktori i Portokallisë.

Në urimin e shpërndarë në Instagram, Besi i ka prekur të gjithë me foton e përzgjedhur dhe fjalët e shkruara për të bijën, që duket se i ka ndryshuar jetën.

Lulja ime e shpirtit, urime 4-vjetorin. Njeriu nuk e kupton kurre qe vitet fluturojne, pervecse tek femija e tij. Jane pak 4 vite, por mbase edhe shume. Fli sonte ne paqe!
E shenjta e shtrenjta ime Ajka.

Gjumi yt i bardhe si lulet e kumbulles! Frymemarrja jote sikur fryma e Zotit ne trupin e krijuar, jete jete jete. Sjellja ne jete e nje jete (femije) sillka me vete edhe jete te tjera, per mua, per nenen tende, per ata qe dine te duan dhe duan te te duan.

Gjumi yt trendafil leshon aromen e frymemarrjes tende.

Dhe sdi cte bej me gjumin tend, pervec se jam ulur dhe te lutem si ne nje vend te shenjte. U rritsh e lumtur, me Zotin bariun tend, gjumin ta mbroj une!

Edhe 💯 endrra me engjej pafsh! Te dua me fuqine e 1000 diejve!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku)