Emily Ratajkowski pozon topless në rrjetet sociale duke treguar linjat e saj të nxira. Me duar ajo fsheh gjoksin e saj për të shmangur censurën, por me një vështrim djallëzor tregon format e saj mahnitëse.

Grimi dhe skuqja e lehtë në faqet e saj i japin asaj një ngjyrë të veçantë, si aksesor vetëm një palë vathë rrathë që vënë në kornizë fytyrën e saj.

E rikthyer nga Nju Jorku, ku shkoi në sfilatën e javës së modës dhe disa muaj pas divorcit nga bashkëshorti Bear-McClard, supermodelja rikthehet në qendër të vëmendjes: komentet e ndjekësve të saj nuk vonojnë të vijnë “gjithmonë më e mira” kanë shkruar ata në ekstazë .

Fakti që Emily Ratajkowski është e rastësishme dhe pa frena nuk është asgjë e re. Influencuesja është shfaqur vazhdimisht gjysmë e zhveshur në rrjetet sociale duke u dhënë ndjekësve të saj foto sensuale dhe provokuese, por këtë herë ka një arsye.

Fotot me “veshjen e padukshme” prej (pothuajse) 1 milion pëlqimesh, në fakt janë ideja e fushatës së fundit të Inamorata, markës së rrobave të banjës me firmën e Emily Ratajkowski. Një koncept i thjeshtë dhe i zgjuar: produkti nuk është aty, por mund të shihet.

Fotot e realizuara nga fotografi Tom Newton, shfaqin modelen Priscilla Huggins Ortiz në profilin e markës në Instagram nga njëra anë dhe Ratajkowski nga ana tjetër, e cila me postimin e saj arriti gati 1 milion pëlqime dhe më shumë se 2000 komente. Sigurisht një reklamë e suksesshme.