Më 20 gusht, RM Sotheby’s do të ofrojë Ferrari F300 të pilotuar në katër fitore nga shtatë herë kampioni i botës gjatë sezonit 1998.

Tendat e ankandeve të vendosura gjatë Javës së Makinave Monterey të Kalifornisë Veriore premtojnë të jenë të mbushura me Ferrari të çdo modeli, moshe, rrallësie dhe prejardhjeje.

Kjo paradë e Kuajve Prancing, pothuajse në çdo rast, do të shoqërohet nga tingulli i mëndafshtë i motorëve të fortë V-12, ndërsa çdo makinë, me goditjen e mbytjes, kalon nëpër bllokun e ankandit.

Një Ferrari, megjithatë, është aq i veçantë sa që ka të ngjarë të mos bëjë një vështrim, aq i fortë është sjellja e tij dhe aq rigoroz është regjimi i tij fillestar.

Kjo makinë, një nga makinat më të rëndësishme të garave të Ferrarit që ekziston, është makina Ferrari F300 e Formula 1 e vitit 1998, e drejtuar drejt fitores katër herë nga shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher.

Nuk është sekret që Enzo Ferrari ndërtoi makina rrugësh për të mbështetur përpjekjet e tij të garave – veçanërisht Formula 1, e cila ishte, që nga fillimi i markës, në krye të piramidës së motorsportit.

Makinat historike F1 janë loja e madhe e botës së makinave koleksioniste, megjithëse ato nuk paraqesin asnjë nga sfidat ligjore apo etike si futja në thes e një elefanti dem ose e një nëne rinoceronti të bardhë.

Kjo e fundit mund të jetë e mbushur, e montuar dhe e ndezur në mënyrë dramatike në një shpellë njeriu të ndyrë, por shumë ish-makina F1 – makina dikur të furishme, arsyeja e ekzistencës së të cilave ishte të ishin më të shpejta se konkurrentët e tyre – shpesh hasin një fund të ngjashëm të pajetë, të zbritur në ekspozita private në garazhe të ngjashme me dhomën e pastër. Nuk ka rëndësi, ato mbeten disa nga makinat më të lakmuara të garave në botë.

Maranello prezantoi makinën e saj motorike në makinën e saj F300 Formula 1 në fillim të vitit 1998 dhe dizajni pa zhvillim të vazhdueshëm gjatë sezonit të garave. Fuqizohet nga një motor i ri V-10 3.0-litërsh në kohën e duhur që prodhon 800 kuaj fuqi dhe rrotullon në një blender 17,500 rpm.

Treni i fuqisë dhe aerodinamika e avancuar e makinës parafytyruan dominimin e Ferrarit në Formula 1 në shekullin e ri. Sigurisht, ky sukses ishte kryesisht për shkak të Schumacher-it të palodhur.

Shasia nr. 187 pa flamurin e saj të parë me kuadrate në Çmimin e Madh të Kanadasë në Montreal, me Schumacher që vendosi xhiron më të shpejtë me një avantazh prej 16 sekondash.

Fitoret e mëvonshme në Francë dhe Britani përballen me Ferrarin kundër McLaren-Mercedes për titujt e shoferëve dhe konstruktorëve. Menjëherë pas kësaj, Schumacher fitoi Çmimin e Madh të Italisë, duke siguruar një fitore në karrierë për herë të 33-të.

Në vitin 1999, Scuderia Ferrari ia shiti privatisht makinën e saj të garave kampione F1 drejtpërdrejt pronarit të saj të parë në gjendje të parestauruar, si të garave, në të njëjtën gjendje ruajtjeje në të cilën automjeti mbetet sot.

I mbajtur në mënyrë diskrete larg shikimit, ai po ofrohet për herë të parë në një shitje publike nga RM Sotheby’s të shtunën, më 20 gusht, dhe vlerësohet të arrijë deri në 8 milionë dollarë.