Leonardo Di Caprio di çfarë duhet të bëjë për të kaluar një kohë të mirë, dhe ai përsëri po e bën këtë në Miami në një jaht në pronësi të një miliarderi suedez.

Jahti i quajtur Vava II është në pronësi të Ernesto Bertarellit dhe vlerësohet rreth 150 milionë dollarë. Ishte vendi i një feste të çmendur të mërkurën mbrëma në Miami.

48-vjeçari DiCaprio është beqar që nga ndarja nga Camila Morrone në verë, pasi ajo mbushi 25 vjeç në qershor, dhe ai ka qenë i lidhur me modelen Gigi Hadid, pavarësisht se 27 vjeçarja është më e madhe se partneret e tij të zakonshme.

Page Six ka raportuar se festa në Miami në të cilën mori pjesë DiCaprio filloi pas mesnate dhe ka vazhduar deri rreth orës 5 të mëngjesit, me Venus dhe Serena Williams të pranishme.

Pjesëmarrës të tjerë të shquar përfshinin Jared Leto, Vito Schnabel, Reilly Opelka, Vivi Nevo dhe Paolo Zampoli. E njëjta media pohon se kishte rreth 100 modele të pranishme gjithashtu.

Page Six raporton se një burim u tha atyre se “ishin rreth njëqind modele. Unë nuk kam parë më shumë modele në jetën time, askush nuk dukej ‘normal’. Kishte modele, modele, modele”.

“Ishte një grup vajzash që kishin veshur fustane me rruaza pa asgjë poshtë, pa të brendshme. Mund të shihje gjithçka,” tha një burim tjetër.

Page Six pretendon gjithashtu se DiCaprio u dëgjua duke biseduar me Bertarellin për “shpëtimin e oqeaneve”.

Kjo është pavarësisht nga një raport i Fast Company në 2021 që thekson se “një superjaht me një ekuipazh të përhershëm, helikport, nëndetëse dhe pishina lëshon rreth 7020 ton CO2 në vit, sipas llogaritjeve tona, duke e bërë atë deri tani asetin më të keq për të zotëruar nga një këndvështrim mjedisor”.