Liverpooli do të luajë ndeshjen e parë të vitit 2021 në transfertë kundër Southamptonit prejt orës 21:00. Trajneri Jurgen Klopp ka zgjedhur titullarët e tij për ndeshjen e sotme dhe ka disa ndryshime të rëndësishme.

Thiago Alcantara rikthehet si titullar pas dëmtimit, ndërsa Alex Chamberlain dhe Wijnaldum do të luajnë nga minuta e parë. Të 3 lojtarë të rëndësishëm për formacionin e numrit një të klubit.

Sulmi nuk ndryshon me Mane, Salah dhe Firmino. Mungon Jota i dëmtuar, ndërsa në stol rikthehet Xherdan Shaqiri. Futbollisti shqiptar ka lënë pas dëmtimin.