Basketbollisti i NBA-së ,Carmelo Anthony, sapo ka nxjerrë në shitje apartamentin e tij në Manhattan. Rezidenca gati 5000 metra katrorë vlerësohet 12.5 milionë dollarë.

Shtëpia me pesë dhoma gjumi me katër banjo ndodhet pranë linjës së famshme të Nju Jorkut në një kompleks 10-katësh në Rrugën 24.

Shenjtërorja e izoluar arrihet përmes dy ashensorëve privatë, të cilët ju çojnë në krahët verior dhe jugor, përkatësisht.

Brenda, shtëpia përmban orendi të stilit premium, tavane 10 metra, dysheme të bardha lisi dhe mure të gjera si galeri për të vendosur koleksionin tuaj.

E vendosur në krahun jugor të shtëpisë, dhoma e ndenjes ofron pamje nga maja e pemëve të High Line dhe shumë hapësirë ​​për relaksim.

Dyert do t’ju çojnë në kuzhinë, e cila përfshin kabinete të personalizuara të mbushura me mermer ari Calacatta, një shumëllojshmëri pajisjesh dhe dritaresh të nivelit të lartë Viking me një pamje tjetër të mrekullueshme. Oh, ka edhe një ftohës vere.

Ngjitur me kuzhinën, dhoma e mediave vjen me një bar të ndërtuar me porosi, një lagështues puro dhe një dhomë vere me 500 shishe, të kontrolluar nga temperatura për vjelat tuaja të çmuara.

Dhoma ka edhe banjën e saj private spa, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për një suitë të dytë kryesore nëse dëshironi.

Jashtë korridorit të gjerë, do të gjeni një banjë për mysafirë dhe dy dhoma gjumi për mysafirët me pamje nga lindja që kanë pamje nga qyteti më poshtë.

Ndërkohë, suita kryesore ka një krevat king-size dhe një suitë të ngjashme me banjën me dysheme të ngrohta, një dush me avull, një vaskë të lagur dhe një tualet të dyfishtë.

Dy dollapët e suitës përfshijnë një dhomë masive të zhveshjes, së bashku me një derë xhepi që çon në një dhomë gjumi dytësore që mund të përdoret si dhomë ndenjjeje ose çerdhe, për shembull.

Diku tjetër, shtëpia ofron një dhomë të mrekullueshme, një dhomë të pestë të miqve, dollapë të mëdhenj korridori për ruajtje dhe një dhomë lavanderi të kompletuar me dy rondele dhe tharëse.

Ajo është gjithashtu e pajisur me një hapësirë ​​private në natyrë që ka si sfond horizontin e Mollës së Madhe.

Vetë ndërtesa vjen me disa përfitime gjithashtu, duke përfshirë aksesin në një dhomë fitnesi, një oborr masiv të përbashkët, një dhomë biçikletash dhe një hapësirë ​​private për ruajtje.

Ka gjithashtu një portier në detyrë 24/7 dhe një sistem sigurie video në të gjithë terrenin.

Si përfundim, apartamenti ndodhet në zemër të Distriktit të Arteve të Chelsea Perëndimore dhe i rrethuar nga atraksione të njohura, si Tregu Chelsea, Hudson Yards dhe Muzeu Whitney.

“Jashtë qetësisë që ndiej në dhomën e madhe, e preferuara ime është dhoma e medias me humor, e cila është përshtatur për t’i shpëtuar rrëmujës së botës,” tha përmes emailit agjenti i listimit Aaron Seawood i Triplemint.

“Dhe nëse kjo nuk është gjëja juaj, aftësia për të pasur një dhomë gjumi tjetër ose për të punuar nga hapësira e shtëpisë, është e mrekullueshme.”