Bleona Qerreti ka publikuar së fundmi disa fotografi dhe video, në të cilat tregon një veshje të këngëtares me famë botërore, Beyonce. Kjo veshje është e ngjashme me të Bleonës, të cilën e veshi në “Grammy Awards” në vitin 2015.

Bleona shkroi: “PS: Per gjithe “mendjet e ndritura” qe mezi presin te japin “opinione” ne keto raste dhe e degradojne biseden ne “nivelin ZHGL” “kush kopjoi ke” kam nje sqarim depose nuk eshte hera e pare qe ndodh:

Asnjeri ketu nuk po flet per “kopjim” – te gjithe artistet dhe skuadrat e tyre PA PERJASHTIM shikojne per Inovacione dhe rruge te reja te sjellin dicka ndryshe ne projektet e reja qe bejne!!!

Kjo foto thejsht do te thote qe une si artiste – I am “on the same page” with any other worlds superstar style wise regarding to what is cool and what’s not!

So my style and my costumes I wear on stage are being considered as “elevated style and something different” from all the other word superstars!!

End of story – nuk eshte ceshtje “kopjimi” Po sigurisht ata qe nuk kane pune tundin deren, ne të gjithë e dimë”, shkruan Bleona.