Jennifer Lopez bëri një shfaqje spektakolare teksa performoi në eventin “LuisaViaRoma” për Unicef ​​në manastirin e shekullit të 14-të “La Certosa di San Giacomo”, në Capri të Italisë.

E sapomartuar me Ben Affleck, Jennifer Lopez tronditi turmën në atë gala bamirësie të fokusuar për situatën e vështirë në Ukrainë, me një kostum spektakolar, i përbërë nga një bust me lëkurë zebre.

Lopez, e cila së fundmi ka shijuar muajin e mjaltit me bashkëshortin e saj Ben Affleck në Paris, më vonë veshi një kostum fantastik nudo, me tanga që tregonte fizikun e saj të botës tjetër.

Pasi hyri në skenë e veshur me veshje teatrale dhe pallto me pupla, këngëtarja e “Love Don’t Cost a Thing” e hoqi atë për të zbuluar një busti me zebër me qafë të lartë dhe një veshje pantallonash me panele rrjetë transparente.

Ylli i muzikë kishte veshur fustanet e saj të ndara në mes dhe të shtrira poshtë shpatullave dhe shpinës. Ajo u pa duke dhënë një performancë të ndezur me kërcimtarë të pashëm, të cilët kishin veshur këmisha të zeza të hapura dhe pantallona të ndezura, dhe i kënaqi fansat me koreografinë e saj të zakonshme dinamike.

Duke mos i lënë rastësisë asnjë detaj, ajo i përshtati pamjet fantastike me një mikrofon të zi dhe vezullues. Duke shkuar lart e përtej gjatë performancës, ajo u ngrit në ajër nga kërcimtarët e saj në një moment. Ajo u pa gjithashtu duke u futur në një koreografi pasionante me një balerin të pashëm mashkull…