Jennifer Lopez ka konfirmuar martesën e saj me Ben Affleck të dielën. Dyshja u martuan në Las Vegas, dy dekada pas fejesës së tyre të parë.

Në postimin e saj të fundit, këngëtarja “JLo” shkroi: “Ne e bëmë atë. Dashuria është e bukur. Dashuria është e mirë. Dhe rezulton se dashuria është e durueshme. Njëzet vjet durim.”

Ajo shpërndau dhe një foto të tyre duke qeshur së bashku gjatë asaj që duket të jetë dita e tyre e madhe, pasi Lopez ka veshur një fustan nusërie.

JLo vazhdoi në shkrimin e saj: “Pikërisht atë që donim. Mbrëmë fluturuam në Vegas, qëndruam në radhë për një licencë me katër çifte të tjera, të gjithë duke bërë të njëjtin udhëtim në kryeqytetin e dasmave të botës.

Pas nesh dy burra u kapën për dore dhe u mbajtën me njëri-tjetrin. Përpara nesh një çift i ri që bëri tre orë me makinë nga Victorville në ditëlindjen e dytë të vajzës së tyre…

Të gjithë ne duam të njëjtën gjë: Që bota të na njohë si partnerë dhe t’i deklarojmë botës dashurinë tonë përmes simbolit të lashtë dhe pothuajse universal të martesës”.

Më pas, Jennifer Lopez ndau detaje me fansat rreth dasmës: “Mezi arritëm në përfundim të dasmës deri në mesnatë. Ata qëndruan me mirësjellje të hapura disa minuta vonë, na lejoni të bënim fotografi në një kabriolet “Cadillac” rozë.

Kështu që me dëshmitarët më të mirë që mund të imagjinoni ndonjëherë, një fustan nga një film i vjetër dhe një xhaketë nga dollapi i Benit, ne lexuam zotimet tona në kishën e vogël dhe i dhamë njëri-tjetrit unazat që do t’i mbajmë për pjesën tjetër të jetëve tona.

Ishte dasma më e mirë e mundshme që mund të kishim imagjinuar. Një që e kishim ëndërruar shumë kohë më parë dhe një e bërë realitet.

Kur dashuria është e vërtetë, e vetmja gjë që ka rëndësi në martesë është njëri-tjetri dhe premtimi që bëjmë për të dashur, kujdesur, kuptuar, të durueshëm, të dashur dhe të mirë ndaj nje tjeter.

Ne e patëm atë. Dhe shumë më tepër. Nata më e mirë e jetës sonë. Faleminderit kishës së Dasmës së Vogël të Bardhë që më lejove të përdor dhomën e pushimit për të ndërruar, ndërsa Beni ndryshonte në dhomën e burrave. Ata kishin të drejtë kur thanë: “Gjithçka që ju nevojitet është dashuria.

Ne jemi shumë mirënjohës që kemi me bollëk, një familje të re të mrekullueshme me pesë fëmijë të mrekullueshëm dhe një jetë që nuk kemi pasur kurrë më shumë arsye për ta pritur me padurim.

Qëndroni mjaft gjatë dhe ndoshta do të gjeni momentin më të mirë të jetës tuaj në një udhëtim me makinë në Las Vegas në 12:30 të mëngjesit në tunelin e dashurisë, me fëmijët tuaj dhe me atë me të cilin do të kaloni përgjithmonë.

Dashuria është një gjë e mrekullueshme, ndoshta gjëja më e mirë. Dhe ia vlen të pritet…”, shkroi Lopez.