Maldivet tashmë kanë konkurrencë të fortë mes hoteleve të saj luksoze dhe “Park Hyatt”, sapo ngriti aksionet me debutimin e rezidencës së tij më të re.

E vendosur në Atollin Huvadhoo, vetëm 34 milje nga ekuatori, rezidenca e re “Overwater Reef” me tre dhoma gjumi në “Park Hyatt”, është një pjesë e konceptit SLOW të pronës, i cili thekson një mënyrë jetese të qëndrueshme, organike që përqendrohet në kohën cilësore të kaluar me të dashurit.

Me një sipërfaqe prej mbi 9,600 metrash katrorë, rezidenca masive ka pamje të papenguar të Oqeanit Indian, e kompletuar me suitën e dhomës së gjumit mbret në krahun perëndimor dhe dy dhoma gjumi dytësore në krahun lindor që strehojnë deri në gjashtë të ftuar me dy fëmijë.

Frymëzuar nga laguna përreth, skema e ngjyrave është e mbështjellë me nuancat e gjelbër dhe blu, ndërsa struktura e rezidencës ndërthur ngjyrat moderne dhe tropikale. Brenda, të gjitha dhomat e gjumit vijnë me banjo me ajër të kondicionuar të kompletuara me fërkime të mëdha vorbulle në lidhjen private tarraca.

Për ata që janë të interesuar të rezervojnë trajtime spa, ju mund të praktikoni rutinën tuaj të kujdesit për veten në komoditetin e vilës tuaj në privatësi të plotë. Ju gjithashtu do të keni akses te një kuzhinier privat për të trajtuar çdo dëshirë për pushime.

Sigurisht, rezidenca Overwater Reef ofron një mori lehtësish. Si fillim, do të keni akses të drejtpërdrejtë në shtëpinë e shkëmbinjve të lagunës, ku mund të notoni dhe të shkoni në eksplorime nënujore. Mysafirët mund të argëtohen gjithashtu në pishinën e pafundme me ujë të ëmbël prej 52 këmbësh të suitës, e cila ka një tarracë të zgjeruar, sallone të zhytura dhe një zonë për Barbecue.

Përtej vendndodhjes mahnitëse, rezidenca ka gjithashtu një palestër private dhe një kuzhinë të pajisur plotësisht. Çmimet e dhomave për rezidenca fillojnë nga 15,000 dollarë për natë gjatë sezonit të ulët; 30,000 dollarë për natë gjatë sezonit të lartë.