Veshja e Meghan Markle mori një vëmendje të madhe në media, përvec pjesëmarrjes së saj në nderimet e Mbretëreshës Elizabeth II në Londër këtë javë.

Aktorja shqiptare, Delinda Disha, ka postuar në Instastory një foto të saj dhe një të Meghan, duke krahasuar veshjen e Dukeshës me një fustan që ajo ka veshur javë më parë.

Fustanet janë të dy të zinj dhe të gjatë. Krahas fotove, aktorja Disha ka shkruar: “Jopo ta dini që më kopjojnë.” Përtej humorit, për ngjarjen historike Markle u vlerësua për paraqitjen e saj.

Ajo veshi vathët me diamant dhe perla që monarkja e ndjerë i dhuroi asaj. Përveç veshjes së një disa vathëve me perla dhe diamant, të dhuruara nga Madhëria e Saj përpara daljes së parë të tyre në 2018.