Mbrëmë, Dua Lipa performoi në Festivalin e saj “Sunny Hill” në Prishtinë, Kosovë, i cili është themeluar nga Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa.

Festivali i muzikës është një nga më të mëdhenjtë në Kosovë dhe këtë vit ka pasur interpretues si J Balvin dhe Diplo. “Të kthehem në shtëpi për të performuar në Kosovë është gjithmonë një moment kaq i veçantë për mua”, thotë Lipa për Vogue.

Për kthimin e saj në skenë, Dua i hoqi kostumet e zeza “Mugler” që kishte veshur në turneun e saj “Future Nostalgia”, në favor të një pamjeje të bukur rozë nga “Valentino”.

Lipa dhe të 20 kërcimtarët e saj rezervë, vokalistët dhe anëtarët e grupit hynë në koleksionin “Pink PP” të labelit italian, i cili përmban pjesë në një nuancë uniforme rozë të nxehtë.

Pamja e personalizuar e këngëtares përfshinte një fund sytjena me tegela dhe minifund, të kompletuar me dorezat e operës dhe çizmet në mes të viçit për një përfundim monokromatik.

“Koleksioni Pink PP është ikonik i Valentino-s dhe unë jam i nderuar që e vesh atë, së bashku me të gjithë familjen time në turne,” thotë Lipa.

Pamjet tërësisht rozë-gjithçka sigurisht që bien në përputhje me trendin “Barbie” që ka qenë e tëra në bujë me të famshmit kohët e fundit…