Boksieri britanik Tyson  Fury, kampioni i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, i është rikthyer sfidës që pritet të zhvillojë këtë vit ndaj patriotit të tij Anthony Joshua. Ky i fundit mban titujt kampionë në kategoritë IBF, WBA dhe WBO.

Nuk mendoj se është aq i aftë në ring sikurse mendojnë njerëzit afër tij. Madje edhe ai vetë e di këtë gjë. Joshua ka një problem besimi me veten tij. Ky duel mes nesh qarkullon prej shumë kohësh. Ata kanë kohë që duan të më evitojnë, por më në fund sfida do të ndodhë”, tha Tyson Fury.

Fury e ka quajtur patriotin e tij gënjeshtar. “I kam parë të gjitha duelet e tij, nuk e kam parë ndonjëherë t’i heqë kokëkn nga shpatullat ëe tij. Është një gënjeshtar. Të shohim nëse ka kurajo të duelojë dhe të provojë të fitojë ndaj meje”, tha Fury.