Gal Gadot ende nuk e di nëse do të vazhdojë t’i japë jetë Wonder Woman-it në universin DC me ndryshimet që CEO-t e rinj, Pete Safran dhe James Gunn, po bëjnë me superheronjtë më ikonë të botës.

Por të paktën vitin e ardhshëm ajo do të shihet në një nga sagat filmike më të suksesshme që ndihmoi në nisjen e karrierës së saj në vitin 2009. Pjesa tjetër e sagës Fast and the Furious ka filmin e tij të radhës, Fast X, i planifikuar të dalë në maj 2023 dhe do të ketë dy ish-shokët e skuadrës së Justice League: Gal Gadot dhe Jason Momoa.

Jason Momoa, i cili ka pasur rolin e Aquaman në Justice League të Zack Snyder, dhe i cili ka ende një film tjetër solo si superhero, do të bëjë debutimin e tij në sagën Fast & Furious, por surpriza që sapo është zbuluar është se Gadot do të kthehet pas disa vitesh mungesë.

Sipas burimeve nga faqja The Direct, aktorja izraelite do të rikthehet për të luajtur personazhin e Gisele Yashar në Fast X. Ende nuk dihet se si do të prezantohet personazhi i saj, i cili vdiq në Fast & Furious 6 të vitit 2013. Megjithatë, personazhi i saj nuk do të ishte i pari që do të ringjallej.

Personazhi i Han Lue, i cili ishte partneri romantik i Gisele, u vra dhe u ringjall për Fast 9 me një surprizë në skenar. Do të duhet të presim deri më 19 maj 2023 për të parë se si personazhi i Gadot do të rikthehet në jetë apo nëse ajo thjesht do të kthehet me skena nga e kaluara.

Fast X përmban një kast që përfshin Vin Diesel, Jason Statham, Michelle Rodriguez, John Cena, Jason Momoa, Brie Larson, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Jordana Brewster, Nathalie Emmanuel, Sung Kang, Gal Gadot, Scott Eastwood, Michael Rooker, Daniela Melchior, Alan Ritchson, Cardi B, Helen Mirren, Rita Moreno dhe Charlize Theron.