Gazetari i njohur shqiptar, Ronaldo Sharka është larguar pas tre vitesh punë nga televizioni “Ora News”.

Pak javë më parë, ishte vetë gazetari ai i cili dha këtë lajm përmes disa postimeve në rrjetet e tij sociale. Ai shkruante se ishte krenar për punën e tij në këtë televizoon, pasi në tre vite nuk ka qenë në vend të dytë, teksa theksonte se në vijim do të merrej veç me veten e tij.

Mirëpo, së fundmi Ronaldo ka zbuluar se së shpejti do ta shohim në një tjetër media.

Përmes një postimi në Instagram, Ronaldo shihet teksa viziton ambientet e televizionit të ri. Krahas videos ai shkruan se ky është kapitulli i tij i ri.

‘Kapitull i ri. Shihemi së shpejti në MCN!” – shkruan Ronaldo, duke na bërë kuriozë tashmë për pozicionin e tij të ri në media.

Kujtojmë që këtij ekrani i janë bashkuar edhe figura të tjera si aktoret Delinda Disha dhe Eliona Pitarka.