Gazetarja televizive e një kanali të njohur amerikan, Tori Yorgey, po fillonte reportazhin e saj të përditshëm drejtpërdrejt nga Dunbar, Virxhinia Perëndimore, kur në një moment, në një fraksion të sekondës, një automjet u kthye drejt saj duke e rrëzuar në tokë.

Në atë moment transmetimi ishte drejtpërdrejt dhe gazetarja po fliste me drejtuesin e lajmeve Tim Irr. Askush nuk do ta priste ndonjëherë të shihte një fuoristradë të hynte në skenë dhe të shtypte gazetaren e gjorë.

Kamera ka kapur të gjithë ngjarjen së bashku me gazetaren Tori duke bërtitur: “O Zot, sapo më goditi një makinë, por për fat jam mirë! Tim, gjithçka është në rregull këtu, unë jam mirë, për fat nuk ka ndodhur asgjë. Të gjithë jemi mirë, përveç pajisjeve”.

Teksa gazetarja tentoi të ngrihej, drejtuesi i mjetit e pyeti nëse ishte mirë. Tori e ruajti gjakftohtësinë dhe menjëherë u përgjigj: “Jam mirë, megjithatë të gjitha janë regjistruar nga kamerat, tani jemi drejtpërdrejt në TV”.

Nga shtëpia ndërkohë, spektatorët ndoqën skenën dhe dëgjuan gruan që nxirrte jashtë kontrollit makinën duke kërkuar falje live.

Më pas gazetarja deklaroi se pikërisht në atë moment, kur pa makinën duke rrëshqitur drejt saj me bisht të syrit, pa të gjithë jetën që i kalonte para syve.

Pasi u shërua nga frika e tmerrshme, gazetarja mblodhi gjërat e saj së bashku me pajisjet tashmë të shkatërruara. Trupa e gazetarëve ishte në fakt një hap larg rrugës.

Asfalti i lagur nga shiu dhe për gruan që qëndronte në timon nuk kishte shumë për të bërë, por të përpiqej të kufizonte dëmin duke iu shmangur gazetares. Për fat të mirë, makina kishte humbur shpejtësinë dhe kur u përplas me Torin, ajo ishte praktikisht e palëvizshme.

Është e qartë se një video e tillë nuk mund të mos bëhej virale pas disa orësh. Klipi, në fakt, u shpërnda në Twitter dhe njerëzit u përpoqën të kuptonin nëse gazetarja ishte vërtet mirë.

Një përdorues ka shkruar: “Duket se po çalon pak, shpresoj të mos ketë asgjë serioze”, ndërsa një person tjetër shtoi: “Ajo meriton një rritje të pagës!”.