Edhe pse përflitet për një krizë mes Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldos, thashetheme të mohuara nga vetë ajo, ajo nuk duket se ka shenja stresi përsa i përket formës fizike. Partnerja e Cr7, ka një fizik perfekt.

Padyshim punë e nënës natyrë, por më së shumti janë ushtrimet dhe dieta që 29-vjeçarja miraton për të qëndruar në formë. E reja është shumë e njohur në rrjetet sociale, me 49 milionë ndjekës. Kjo e bën atë një nga ndikueset më të ndjekura në planet.

Në rrjetet sociale ajo tregon format e saj të papërmbajtshme, kryesisht për shkak të ushtrimeve fizike dhe ushqimit që përdor për të mbajtur formën e saj dhe për të pasur lëkurë të lëmuar dhe me shkëlqim. Por cili është sekreti i tij?

Shumë vajza që e ndjekin duan të frymëzohen prej saj dhe të kenë kthesat e saj, por jo të gjitha kanë qenë të kujdesshme për të kuptuar se çfarë ha influencuesi për të qenë kaq i dobët dhe femëror në të njëjtën kohë.

Gazeta spanjolle Lectura shkoi për të zbuluar dietën e veçantë të Georgina Rodriguez. Sekreti qëndron në ushqimin e saj. Georgina Rodríguez, në vend që të zgjedhë një gotë qumësht me diçka të ëmbël si drithëra ose një sanduiç me sallam iberian, modelja dhe sipërmarrësja zgjedh diçka shumë më të thjeshtë, aq sa nuk kërkon as përgatitje. Ju vetëm duhet të hapni një kanaçe dhe të shijoni atë që ka brenda.

Georgina Rodriguez ha një kanaçe me molusqe me limon çdo ditë si meze të lehtë. Është e qartë se ushqimi i konservuar është shumë praktik sepse mund ta çoni kudo dhe ta shijoni në çdo kohë nëse keni një jetë të ngarkuar, edhe nëse jeta e familjes Ronaldo nuk duhet të jetë shumë stresuese.

Dieta e tij duket se funksionon në mënyrë perfekte sepse ndikuesi ka lëkurë perfekte dhe me shkëlqim. Kjo për shkak se molusqet e konservuara kanë veti antioksiduese.

Këto janë të dobishme në parandalimin e sëmundjeve dhe ruajtjen e shëndetit të mirë. Dhe jo vetëm kaq, antioksidantët janë të dobishëm për lëkurën sepse e mbrojnë atë nga radikalet e lira (dielli, ndotja…) që shkaktojnë dëmtimin e qelizave, duke parandaluar kështu plakjen e parakohshme të lëkurës.

Për më tepër, molusqet përmbajnë lëndë ushqyese të tjera thelbësore për lëkurën, siç është zinku, i cili është thelbësor për shëndetin e indeve dhe riparimin e plagëve.

Ato janë gjithashtu të pasura me vitaminë C, e cila është thelbësore për prodhimin e kolagjenit, një proteinë strukturore që e mban lëkurën të fortë dhe të butë.

Për më tepër, molusqet janë të ulëta në yndyrë dhe kalori dhe janë një burim i mirë proteinash, duke i bërë ato një opsion të shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë të kontrollojnë peshën e tyre dhe të përmirësojnë aftësinë e tyre.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një opsion praktik dhe të shëndetshëm për ushqimet ose mezet tuaja, molusqet e konservuara janë një zgjedhje e shkëlqyer, veçanërisht duke ditur që ato janë sekreti i Georgina Rodríguez. Tani që e dimë sekretin e saj dhe duam të jemi po aq në formë sa ajo, larg ushqimeve të paketuara.