Marrëdhëniet mes superyllit Beckhams dhe miliarderit Peltzes janë bërë mjaft të ftohta që kur Brooklyn dhe Nicola u martuan në prill, thonë burime familjare për DailyMail.com. Lu-fta e ftohtë filloi kur Nicola Peltz hoqi fustanin e nusërisë së Victoria Beckham dhe akuzoi vjehrrën e saj të re se kishte vjedhur vëmendjen në dasmën e saj.

Familja Beckham ka refuzuar të paguajë për kartonin jeshil të Brooklyn-it në SHBA, thotë një burim, dhe së fundmi, Spice Girl-ja dikur shpërfilli djalin dhe nusen e saj për shfaqjen e saj të re të Javës së Modës në Paris, thotë një tjetër i brendshëm i familjes.

Megjithëse kuzhinieri i porsamartuar dhe aktorja e “Transformers” janë të lumtur dhe të gëzuar me njëri-tjetrin, ka pasur probleme mes dy shtëpive të tyre. Një burim që e njeh mirë Nicola-n thotë se drama filloi rreth dasmës së saj dhe Palm Beach në Brooklyn, Florida – dhe vetëm është përshkallëzuar.

Si një stiliste e famshme, shumë në botën e modës supozuan se Victoria, 48 vjeç, do të dizajnonte fustanin e nusërisë së Nicola-s. Por në vend të kësaj, nusja u shfaq në kopertinën e majit të Vogue në modë Valentino.

Nicola më vonë dha një intervistë duke këmbëngulur se heqja dorë nga oferta e Viktorias nuk ishte krijuar për të qenë paksa kundër vjehrrës së saj të re. “Po shkoja dhe doja shumë, dhe disa muaj më vonë, ajo kuptoi se atelieja e saj nuk mund ta bënte këtë, kështu që më duhej të zgjidhja një fustan tjetër”, tha ajo për Variety muajin e kaluar.

Por një burim i brendshëm tha se Nicola, 27 vjeç, “kurrë” nuk kishte ndërmend të vishte Victoria Beckham në dasmën e saj.  “Ajo gjithmonë do ta linte të projektonte diçka. Por ajo kurrë nuk do t’ia vinte atë”, tha burimi. “Ajo ka shumë miq stilistë të talentuar.

‘Është njësoj si kur ke vjehrrin dhe të thonë se i bëjnë qoftet më të mira, ti i urren qoftet, por gjithsesi i le ta gatuajë. Kjo është pikërisht ajo që ndodhi. “Ajo nuk do ta vishte kurrë, kurrë.”

Nicola dyshohet se doli nga dasma e saj pasi Marc Anthony u përplas mbi Victoria gjatë një fjalimi. “Ishte krejtësisht një odë për Victoria dhe sa e mrekullueshme është ajo. Nicola pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes, veçanërisht në ditën e saj të dasmës. Pra, kjo me të vërtetë, me të vërtetë e pengoi atë, “tha burimi

Nicola dyshohet se doli nga dasma e saj pasi Marc Anthony u përplas mbi Victoria gjatë një fjalimi. “Ishte krejtësisht një odë për Victoria dhe sa e mrekullueshme është ajo. Nicola pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes, veçanërisht në ditën e saj të dasmës. Pra, kjo me të vërtetë, me të vërtetë e pengoi atë, “tha burimi

Një burim tjetër me njohuri për polemikën e veshjes u çua të besonte se Nicola vërtet po mendonte të vishte modelin e vjehrrës së saj, por u la në baltë në ‘minutin e fundit’.

“Valentino ishte i shqetësuar se ata nuk kishin kohë të mjaftueshme për të bërë fustanin, sepse Victoria nuk u tha Peltzes se atelieja e saj nuk mund t’i bënte fustanin Nicola deri në minutën e fundit,” tha burimi i dytë.

Pas shfaqjes së dramës së veshjes, Nicola u ofendua kur shoku i ngushtë i David dhe Victoria, Marc Anthony mbajti një fjalim të vrullshëm në dasmën e saj – gjithçka për Victoria, sipas një burimi të brendshëm.

“Ishte krejtësisht një odë për Victoria dhe sa e mrekullueshme është ajo. Nicola pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes, veçanërisht në ditën e saj të dasmës. Pra, kjo me të vërtetë, me të vërtetë e pengoi atë, “tha burimi.

“Ajo u largua në mes të pritjes së saj të dasmës me [motrën] Brittany dhe nënën e saj dhe po qante me sytë e saj. Një burim tjetër pranoi se Nicola ishte i mërzitur gjatë pritjes – por tha se nuk ishte për shkak se Anthony po shpërtheu për Victoria.

Ky burim i brendshëm pohoi se Posh Spice vodhi këngën First Dance të porsamartuarve për momentet e vallëzimit të saj nënë-djal përpara se Brooklyn dhe Nicola të synonin të bënin dy hapa para mysafirëve të tyre.

Kënga e parë e kërcimit ishte “You Sang To Me” e Anthony. Kënga romantike e dashurisë përfshin tekstet “Tani jam i çmendur për dashurinë tënde”, “Kur të telefonova mbrëmë vonë, sheh se po dashurohesha” dhe “Vajzë, jetoj për atë që më bën të ndihem”.