Ai po thyen çdo rekord të mundshëm të golave ​​në Premier League dhe padyshim po shkon përtej çdo pritshmërie. Po flasim për Erling Haaland, sulmuesin e ri të Manchester City.

Gola pa fund, paraqitje të jashtëzakonshme dhe statistika vërtet mbresëlënëse, megjithatë ka nga ata si Rio Ferdinand që mendojnë se nuk do të arrijnë kurrë dy kampionët që kanë karakterizuar dekadën e fundit: Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

KOMENTI – “Askush nuk e dinte se çfarë do të bënte në Premier League dhe mbi të gjitha nuk mendohej se mund të shënonte aq gola sa në Gjermani.

“Unë jam një burrë në një moshë për të pranuar se ky djalë po bën gjëra të paprecedente dhe se ai më befasoi”, tha Rio Ferdinand për BT Sport, duke komentuar paraqitjet e norvegjezit.

“Sot ne i admirojmë Haaland dhe Mbappe, është e vërtetë, edhe nëse nuk mendoj se ata do të arrijnë ndonjëherë numrat e Messit dhe Ronaldos. Ne po flasim për dy legjenda absolute”.