Meghan Markle dhe Princi Harry kthehen për të biseduar këtë herë për rezidencën luksoze ku jetojnë në Kaliforni: një rezidencë me nëntë dhoma gjumi.

Lëvizja në banesën përrallore 11 milionë paund në Sussex u bë në korrik 2020, vetëm disa muaj pasi ai zyrtarisht çifti u tërhoq nga detyrat mbretërore të Kurorës Britanike.

Edhe pse është shumë larg nga Frogmore Cottage dhe Kensington Palace, ndërtesa është ende shumë mbretërore. Ndër fqinjët ata në fakt mund të numërojnë ‘mbretëreshat’ e TV amerikane, si Oprah Winfrey dhe Ellen DeGeneres.

Shtëpia e ëndrrave të Harry dhe Meghan

Në një intervistë të fundit për The Cut, 41-vjeçarja foli për vendbanimin e saj, ku jeton me Harry, 37 vjeç dhe fëmijët e tyre Archie (3) dhe Lilibet (1).

Ndërtesa kryesore ka nëntë dhoma gjumi dhe 16 banja, si dhe një fushë tenisi, dhomë çaji dhe shtëpi për mysafirë me dy dhoma gjumi.

Përveç kësaj, ka edhe një kotec pulash, një pishinë, dhe dy palma të bashkuara në fund. Dukat e Sussex-it ndajnë një zyrë me një tavolinë të vetme të vendosur përpara një oxhaku.

Në dhomën e ndenjes nuk mungojnë asnjëherë qirinjtë me ujë trëndafili nga Soho House, themeluesi i së cilës Nick Jones është mik i Meghan. Ekziston edhe një piano e madhe që i është dhënë çiftit nga Tyler Perry.