Një emigrant shqiptar në Angli i zhgënjyer nga historia e tij e dashurisë ka shkruar në redaksinë e JOQ duke rrëfyer ndarjen me të dashurën.

Ai thotë se jetonte një orë larg me të dhe prej disa kohësh kishte vënë re tek ajo justifikime për të mos e takuar. Një i njohuri i tij e kishte parë duke hipur në makinë me një tjetër, teksa thotë se ajo nuk e kishte pranuar tradhtinë.

”Prsh JOQ! Dua t’i them ish të dashurës time që në këtë verë të nxehte,!nuk mund te udhetonte me autobus, por kishte zgjedhur te hypte ne makine.

Duke u munduar te me mashtronte çdo ditë, por nuk ma hodhi dot. Jetojme larg 1 ore me tren, jetoj ne Angli, ajo diku tjeter. Dua t’i them asgje nuk me bere mu ka femra sa te duash ti humbe 1 person qe tdo e kalove vite shume te bukura me mua.

Abuzove me trupin tend, turperove familjen tende. Mendove per 5 minuta qejf, por harrove se ke familje mbrapa dhe te tj jetojne per ftyre.

Humbe gjithcka qe kishe me vjen keq per ty por duhet te rritesh akoma e te kuptosh sa e rende eshte tradhetia.

Uroj qe askush te mos kete femer si ti ne krahe qe ta doje ta besoje dhe te tradhetohet.Une te them mirupafshim por njollen kushe do ta heqi.

Çfarë ndodhi? Po me genjente qdo dite me embelsi une boja sikur e besoja dhe nje nga te aferit e pi po e shikonte teksa po hypte ne makine dhe mua me thoshte jam ne pune.

Me atë zotrin s’kam asgjë, ai s’ka faj, mezor nuk e ka mar. Kishte vazhduar dhe te dilte naten dhe me thoshte po fle gjum se me jam e lodhur.

Ne kemi bashkejetuar dy vite. Te gjithe te shtepise e dinin dhe po prisnin te shkoja ta kerkoja ne shtepi. Ajo nuk e pranon tradhëtinë, por si gjithë femrat… por gjithcka e kam mbyllur”, denoncoi shtetasi shqiptar.