Dashi – Në dashuri duhet të sqaroni disa gjëra, nëse diçka nuk shkon, mbase duhet të kërkoni diku tjetër ku qëndron problemi. Në punë keni shumë gjëra për të organizuar, por shpërblimet do të vijnë së shpejti!

Demi – Hëna do të jetë në anën tuaj nga data 23, ndaj favorizohen takimet, sidomos ditën e enjte. Në punë, një projekt është gati të nisë: por kujdes me paratë, duhet të jesh kursimtar!

Binjaket – Mëngjesi fillon me përtaci dhe monotoni, por pasdite dashuria rimëkëmbet. Në punë, rikonfirmime janë rrugës: mos u dorëzo!

Gaforrja – Mëngjesi do të jetë më i mirë, ata që kanë përjetuar një krizë në dashuri tani mund ta fillojnë sërish normalen. Në punë mundohuni të qëndroni të qetë dhe të dëgjoni të gjitha propozimet, veçanërisht ato që vijnë nga miqtë!

Luani – Në dashuri ka ende disa probleme që lidhen me të kaluarën, por kjo dite është premtuese për takime të reja. Në punë, jeni shumë i zënë: ndoshta keni nevojë për para për të filluar një projekt?

Virgjëresha – Pasdite rikthehet qetësia, por përpiquni të mendoni për të ardhmen veçanërisht nëse keni një person në krah prej disa kohësh. Në punë, është koha për të përfunduar projektet!

Peshorja – Dashuria është mirë pasdite, por edhe atëherë, gjithçka varet nga ju. Dhe në vullnetin tuaj. Në punë, së shpejti do të arrini të përfundoni një projekt!

Akrepi – Epo dashuria, duket mirë, sepse Afërdita është në anën tuaj: dashuritë e reja sigurisht që nuk duhen nënvlerësuar. Në punë, tani mund të fitoni, por përpiquni të qëndroni të qetë sepse dikush po bën “kanotazh” kundër rrymës, domethënë kundër jush!

Shigjetari – Dita nis paksa e përmbajtur, ndaj është më mirë që çështjet e zemrës t’i shtyni për të mërkurën. Në punë, përpiquni të prisni dhe merrni kohë të çmuar për të bërë zgjedhje më vonë!

Bricjapi – Pasdite pak e vështirë për ndjenjat, jeni gjithmonë kritikë. Ai/ajo mund të jetë edhe një ish-mbrapa, kush e di. Në punë, është fazë rikuperimi, por ndoshta ia vlen të merret parasysh një mundësi e re!

Ujori – Mirë gjërat në dashuri, por ju doni të sqaroni gjëra… Dhe këtë here, më shumë se kurrë. Në punë, përpiquni të rregulloni problemet, të zgjidhni gjithçka!

Peshqit – Pasditja në dashuri është premtuese: Afërdita është në anën tuaj, emocionet janë të garantuara. Në punë keni shumë për të bërë…