Producenti i famshëm televiziv ka rifituar një formë të lakmueshme pas një diete të saktë

Imazhet e fundit e kanë përjetësuar atë në formë më të mirë se kurrë dhe ka qenë vetë Simon Cowell ai që ka zbuluar sekretin e humbjes së peshës. Transformimi, për më tepër, ishte në favor të telekamerave për yllin britanik, i cili e ka kthyer ekranin e vogël në shtëpinë e tij të dytë.

Producenti i famshëm britanik i televizionit dhe diskografisë – drejtues i formateve si ‘X Factor’, ‘Britain’s Got Talent’ dhe ‘Pop Idol’ – në fakt ka thënë se ka arritur të humbasë peshë thjesht duke braktisur katër ushqime të zakonshme.

Në pak muaj, Cowell humbi nëntëmbëdhjetë kilogramë, por udhëtimi i tij shëndetësor filloi disa vite më parë. Ishte në fakt viti 2017 kur një shtrim në spital alarmoi producentin i cili vendosi t’i drejtohej një specialisti.

Sipas udhëzimeve të reja dietike, Simon ka ndaluar plotësisht mishin e kuq, produktet e qumështit, bukën dhe glutenin nga tryeza e tij (burimi: Express.co.uk). Duke ndjekur rreptësisht dhe në mënyrë të vazhdueshme atë që rekomandohej, rezultatet nuk vonuan të shfaqen. “Në thelb i qëndrova besnik listës së ushqimeve që nuk mund të ha”, tha ylli britanik.

Dhe përveç dietës, producenti ka filluar edhe të ushtrohet rregullisht; kombinimi i zakoneve të reja po tregon përfitime të shumëfishta. Por cili do të ishte një plan ushqimor tipik ditor?

Gjithmonë sipas Express.co.uk, Simon do ta niste ditën me një smoothie jeshile të shoqëruar me granola të pasur me fibra. Për drekë, pra, gjashtëdhjetë e dy vjeçari do të kënaqej me një supë me domate të pjekura në skarë, ndërsa për darkë do të kishte fasule me bukë të thekur. Një pikë e dobët për Cowell.

Pirja e ujit vazhdimisht gjatë ditës është gjithashtu pjesë e dietës së britanikut, që e ndihmon atë të ruajë formën e tij duke bluar kilometra në një nga pesëmbëdhjetë biçikletat e tij të koleksionit.