Aktorja e mirënjohur e ekranit shqiptar, Delinda Disha është përballur me një humbje të madhe dhe të vështirë para pak muajsh.

Ajo ishte shtatëzënë dhe priste binjakë, por fatkeqësisht i ka humbur teksa nuk ka treguar arsyen se pse.

Një lajm shumë i trishtë që duket se ka shënjuar jetën e aktores, ndërsa edhe sot e pyetur nga ndjekësit e saj në Instagram se si e ka përjetuar këtë humbje, ajo ka rrëfyer se ka vuajtur shumë.

Delinda shkruan se kjo dhimbje jeton ende me të, por pavarësisht kësaj, jeta vazhdon pasi ka shumë njerëz që kanë nevojë për të dhe dashurinë që ajo i fal.

‘Nuk e kam kaluar mirë fare, vuajta shumë. Është dhimbje që jeton me mua. Ishin 2. Jeta vazhdon, kam Dasantinin, Eldon, familjen time, motrat, shumë njerëz që kanë nevojë për mua dhe dashurinë që i fal unë’ – shkruan Delinda në Instagramin e saj.