Gemma Owen, e bija e futbollistit të njohur dhe fituesit të “Topit të Artë” Michael Owen, pretendoi se humbi gjerdanin e saj të artë gjatë një sfide në “Unseen Bits” të emisionit. Ylli i ri i televizionit, vetem 19 vjeç, nuk është parë kurrë pa gjerdanin e saj mahnitës, por duhej t’i bindte djemtë se ishte zhdukur ndërsa vajzat kryenin një sërë detyrash të fshehta.

Ndërsa Gemma u vërsul rreth vilës duke e ‘kërkuar’ atë, Ekin-Su pyeti rastësisht : “A ishte e shtrenjtë”. Komenti i saj i la ata që shikonin në shtëpi në histerikë dhe shumë shpejt theksuan se vlen gjysmën e fondit të çmimeve.

Pjesa mahnitëse – Jean Schlumberger për gjerdanin e Tiffany & Co. Duke postuar në Twitter për të komentuar mbi të, njëri shkroi: “Më falni, por xhevahiri veçanërisht nuk e meriton të fitojë duke pasur parasysh se gjerdani i saj vlen fjalë për fjalë gjysmën e fondit të çmimit.

“Duke parë se sa vlen gjerdani i Gemma-s, vila do të shkrihej nëse ajo e humbte atë 💀 #LoveIsland”, shkruante një e dytë. Ndërsa një i tretë tha: “Jo Ekin duke pyetur nëse gjerdani i Gemma është i shtrenjtë. “A është e shtrenjtë” mik, është kostoja e mbretit të parave të çmimit.”

Fatkeqësisht, aftësitë e saj të aktrimit nuk ia dolën mirë – dhe djemtë shpejt e kuptuan se ishte e gjitha një shaka.