Pas rezultateve negative të Kombëtares së Shqipërisë, reagimet ishin të shumta dhe negative, ku të gjithë sulmonin trajnerin Edi Reja dhe performancën e dobët të ekipit në këtë turne.

Një nga këto reagime, vjen nga Hygerta Sako, gazetarja sportive e cila hidhet me tone të ashpëra ndaj teknikut italian dhe ekipit.

Mua kjo Kombetare nen drejtimin e Rejes nuk me pelqen. Pa gjak, pa grinte, pa shpirt, pa fryme grupi, cilesi qe i injekton trajneri. Eshte koha per nje trajner tjeter.

Ndac t’ju pelqeje, ndac jo. Stka lidhje fare me golin e pesuar ne fund. Ndeshja e sotme ishte qershia mbi torten e prishur qe nuk hahet me.

Kemi lojtare cilesore dhe rezultate 0, mos te flasim per lojen qe nuk e shijuam nje here. Eshte koha per nje trajner shqiptar!”, shkroi Hygerta Sako.