Në mbrëmjen e vonë të së mërkurës u ngjit në skenë kapitulli i njëmbëdhjetë i sagës sentimentale me Mauro Icardi dhe Wanda Nara dhe këtë herë nuk ka zëra, konkluzionet apo dyshime, por është protagonisti i drejtpërdrejtë ai që flet.

Pasi kishte heshtur deri më tani, duke ia besuar përpjekjes së tij të dëshpëruar për të rifituar gruan e tij vetëm në postimet sociale në të cilat ai beri cmos për ta rikthyer me vete pas njoftimit të njëanshëm të ndarjes. Sulmuesi argjentinas megjithate i tha mjaft durimit!

Nga Turqia në një lidhje te gjate live ne Instagram u ndoq nga njëqind mijë njerëz. Nje vullkan ne evulim te plotë me nevojën për të mbrojtur fëmijët (jo vetëm dy vajzat që kishte Wanda, por edhe tre djemtë e Maxi Lopez) nga thashethemet e shfrenuara.

Në disa pjesë tonet ishin shumë të ashpra ndaj gruas së tij, me pasoja që Icardi i kishte vlerësuar më parë. Sulmuesi aktualisht te Galatasaray ka siguruar se marrëdhënia e supozuar mes Wandës dhe reperit 22-vjeçar argjentinas L-Gante – e cila është përfolur prej javësh – është vetëm “një lëvizje shtypi”.

Icardi theksoi se gruaja e tij “sot gabon” në sjelljen e saj publike dhe kritikoi ashpër lidhjen e saj, të lajmëruar në rrjetet e tyre sociale përkatëse, me L-Gante. Ai tregoi se showgirl-i 35-vjeçar është duke incizuar një videoklip të këngës ‘Vos sos adictiva’ që reperi ia dedikoi asaj.

Ish-kapiteni i Interit u shpreh se ka shqetësim tek fëmijët e Wanda-s për shkak të publicitetit që ai po merr në Argjentinë përmes historisë së ndërtuar me këngëtaren. Djali i madh, Valentino Lopez, do të kishte telefonuar nënën e tij për t’i thënë asaj se çfarë ndjen: se nëse ai vazhdon me këtë sjellje, ata vetë do të duhet të largohen.

Valentino është tashmë 14 vjeç, ai dhe vëllezërit e tij shikojnë lajmet, kane Instagram, shikojne You Tube dhe padyshim kerkojne pak drite per te gjitha keto. Ashtu sic kam bere gjithmone, une u them te verteten per cdo gje. Jemi personazhe publike, te famshem, qe bejme gjithmone lajmin. Uroj ishin për gjëra të tjera, por fatkeqësisht sot nuk është kështu”.

Sa i përket marrëdhënies së tyre, Icardi u shpreh se si qëndrojnë gjërat nga këndvështrimi i tij: “Jemi mësuar të luajmë pak me këtë. Por nuk jemi të divorcuar. E njoh më shumë se kushdo tjetër, e kam mbrojtur gjithmonë, por kemi arritur në një pikë që është e pambrojtshme.

Është kthyer ne njeri me te cilin tallet e gjithe bota” Sipas lojtarit, Wanda do të rikthehet në ditët në vijim në Stamboll, ku do të banojnë për shkak të kontratës që ka me Galatasaray dhe do ta bëjë këtë në shtëpinë që ndajnë. Nuk kam shtëpi me qira”, ka sqaruar futbollisti. Mirëpo, “pas këtij transmetimi do të inatoset dhe do të shkojë në hotel”, ngacmoi ai.

Icardi debatoi shumë për faktin se edhe fëmijët e Wandës “janë shumë të inatosur me të, për mënyrën e saj për të bërë gjithçka publike. Ne do të tregojmë gjithçka, nëse po”. Ai gjithashtu ka deklaruar disa herë se si atij, ashtu edhe djemve nuk i pëlqen lidhja me L-Ganten sepse “nuk janë njerëzit tanë”.

Sulmuesi nga Rosario më pas sqaroi se episodi i vitit të kaluar, dashuria e tij me aktoren Eugenia ‘China’ Suarez, “kishte një ndikim të madh” në Wanda dhe marrëdhënien e tyre. “Por ka shumë gjëra në mes për të cilat mund të flisni, të sqaroni. Kishte shumë gjëra që i lashë mënjanë për një vit të tërë,” shtoi ai.

“Më kanë mërzitur gënjeshtrat, shpikjet. Wanda ka një vit që kërkon ndarje dhe nuk e ka bërë kurrë. Gjithmonë ka një shantazh, një kërcënim, diçka dhe ne nuk ndahemi kurrë. Ka qenë një atmosferë e çuditshme. E krijuar pas asaj që ndodhi vitin e kaluar. Por ajo e di të vërtetën se si shkoi”, shpjegoi ai përsëri, duke mohuar më pas thashethemet se Wanda mund të ishte shtatzënë nga ndonjë partner i ri.

Siç e kishte parashikuar vetë Icardi, gruaja e tij – e cila është ende në Argjentinë – e mori shumë keq shpërthimin e papritur të lojtarit, i cili me sa duket e kishte mësuar me një qëndrim të përhershëm të përuljes ndaj atij.

Sipas asaj që u tha nga Wanda deklaroi se marrëdhënia e saj me Icardin ka arritur në një pikë pa kthim dhe se fjalët e folura nga lojtari errësuan çdo mundësi pajtimi. Javën e ardhshme showgirl do të udhëtojë drejt Europës për të takuar ballë për ballë babanë e vajzave të saj dhe ky do të jetë akti i fundit i lidhjes së tyre, siguron ajo të afërmit e saj. Për më tepër, disa orë më parë e njëjta Wanda në TV kishte thënë se ishte beqare në këtë kohë.