Lajmet e fundit në tregun e transferimeve të Interit arrijnë në kohë reale dhe nuk rezervojnë ndonjë lajm të veçantë. Fjalët e CEO, Marotta, gjithashtu të konfirmuara nga trajneri Conte, përsërisin se asnjë investim nuk është planifikuar në sesionin e janarit. Kjo është arsyeja pse e gjithë vëmendja për negociatat është përqendruar kryesisht në të ardhmen.

Nëse diçka ndodh tani, ajo do të jetë vetëm në listën e largimeve. Eriksen mbetet më i mundshmi, por për momentin asnjë ofertë konkrete nuk ka arritur për mesfushorin danez. Ka një “flirt” me Tottenham, por lojtari duhet të jetë i gatshëm të ulë pagën e tij.

Përkundër gjithçkaje, diçka po lëviz. Ekzistojnë dy emra të nxehtë për rolin e portierit të së ardhmes, mbrojtësit ekstrem që do të zërë vendin e Handanovic. Në krye të listës së dëshirave është Juan Musso, argjentinasi i Udinese. Profil që ngacmon është gjithashtu Pierluigi Gollini, portier i ekipit kombëtar dhe protagonist për një kohë të gjatë me Atalantën në këto sezone.