Adel Taarabt, një njohje e vjetër e Serisë A, ka folur për bashkëkombësin e tij dhe lojtarin e Inter-it, Achraf Hakimi.

“Maroku ka lojtarë në ekipe të mëdha, Hakimi është një nga të rinjtë më të mirë, një nga talentet më të mëdha në rolin e tij”, ka thënë Taarabt.

“Edhe Ziyech, i transferuar nga Ajax te Chelsea, ka nevojë për kohë për t’u përshtatur, por jam i sigur se do të bëjë mirë”.

“Shumë talente të tjerë po rriten. Kupa e Afrikës është një nga objektiva kryesorë për ne, ashtu si kualifikimi për në Botërorin 2022”, ka thënë ylli i Benfica-s.

Adel ka luajtur në Serinë A me Milan-in dhe Genoa-n.