Mund të arrihet vetëm me skaf, si resortet luksoze më ekskluzive në Bali ose Maldive, por ndodhet në Gjirin Persik, vetëm 15 minuta nga vija bregdetare e Dubait.

Ky është Anantara World Islands Dubai, resorti i parë luksoz i hapur në Ishujt Botërorë, arkipelag artificial i 300 ishujve në formë bote në brigjet e emiratit.

Privatësia dhe shërbimet më ekskluzive janë pika e fortë e këtij resorti të ri në Dubai ku çdo dhomë ka plazhin e vet privat.

Deti kristal i pastër dhe plazhet e bardha rrethojnë Anantara World Islands Dubai që ndërthurin rrënjët tajlandeze me përsosmërinë e Emirateve Arabe.

Në fakt, tetëqind e pesëdhjetë pemë kokosi, pesëqind palma dhe 4000 bimë të tjera tropikale dhe të shkretëtirës janë sjellë në ishull.

Pemë frutore tropikale, zogj, pallonj dhe kafshë të tjera popullojnë vendpushimin, i konsideruar si një shesh lojërash për të pasurit që mund të jetojnë si një parajsë e vërtetë në tokë.

Ka më shumë se shtatëdhjetë lloje akomodimi në resort nga dhoma, suita deri te vilat me shumë dhoma gjumi, pishina dhe plazhe private. Resorti përfshin shërbime të shumta si fusha tenisi, Spa, palestër, kinema nën yje dhe mundësi për të bërë sporte të shumta ujore.

Shumica e njerëzve shkojnë në Anantara World Islands Dubai për t’u çlodhur dhe për t’u larguar nga jeta e përditshme, por edhe nga hotelet luksoze më konvencionale. I rrethuar nga uji në plazhin tuaj privat, është e lehtë të mendoni për asgjë tjetër përveç mrekullisë përreth.