Çfarë shpreh më shumë luks sesa kombinimi i Dubait dhe Bugatti-t? Dhe nëse qyteti i njohur për luksin e tij është mjedisi i Bugatti Residence-it të ri, prestigji arrin nivele të paparë më parë.

Pallati do të shquhet në horizontin befasues të metropolit të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe do t’u kushtohet atyre që zotërojnë hipermakinën franceze shumë të shtrenjtë.

Rezidenca Bugatti, e porositur nga ndërtuesi i njohur i Emirateve Binghatti, do të vendoset në zonën qendrore të Dubait, një distancë e shkurtër nga Burj Khalifa, rrokaqiell më i lartë në botë.

Por ajo që do ta bëjë ndërtesën vërtetë të jashtëzakonshme janë apartamentet, të mobiluara shumë dhe të zbukuruara me detaje luksoze. Rrokaqiell do të përfshijë një koleksion prej 171 Mansions Riviera dhe 11 Penthouses Sky Mansion, secila prej të cilave do të jetë krejtësisht unike me planimetri të përshtatura me kujdes.

Vendpushimi është projektuar me pajisje luksoze të pakrahasueshme, duke përfshirë një plazh të frymëzuar nga Riviera, pishinë private, banjë me avion, klub fitnesi, tavolinë kuzhine, shërbëtor privat, klub privat të anëtarëve dhe dy ashensorë makinash nga garazhi në apartament nën çati.

Rezidenca ofron gjithashtu një sërë shërbimesh të nivelit të lartë dhe të personalizuara të dedikuara për banorët e saj, duke përfshirë një shofer dhe portier sipas kërkesës.

Çmimi për të blerë një prej apartamenteve, sigurisht të çmendur, aktualisht nuk dihet: në faqet e dedikuara të internetit, shuma mund të kërkohet vetëm pasi të regjistroheni me emrin, mbiemrin dhe numrin e telefonit të të interesuarit.