Shumë njerëz janë xhelozë, por ka disa që janë shumë dhe e nxjerrin më shumë në pah këtë ndjenjë. Por cila shenjë është më shumë xheloze? Njihuni më poshtë me përqindjet e xhelozisë për çdo shenjë të Horoskopit.

Akrepi është shenja më xheloze e horoskopit. Ata nuk mund ta fshehin dot xhelozinë e tyre dhe përqindja e xhelozisë së tyre arrin në 1000%.

Dashi dhe Bricjapi janë shenjat e tjera më xheloze të horoskopit. Xhelozia e këtyre shenjave shkon përtej 100% . Dashi vuan nga ndjenja e pasigurisë dhe mund t’jua bëjë jetën më të vështirë.

Luani është një tjetër shenjë xheloze e zodiakut. Shkalla e tij e xhelozisë arrin deri në 90%.

Gaforrja dhe Shigjetarët janë dy shenjat e tjera në radhë shumë xheloze. Gaforrja 70% xhelozë pak më pak se ta vijnë Shigjetarët.

Binjakët janë xhelozë, por jo të sëmurë si katër shenjat e para. Binjaket femra e menaxhojnë më mirë xhelozinë, ndërsa meshkujt e kanë pak më të vështirë.

Peshqit janë xhelozë në nivele normale, ku % e xhelozisë shkon 35% më pak, ndërsa më poshtë në radhë vjen shenja e Demit, me 30%.

Edhe shenja e Peshores është xheloze, por në shkallë të ulët, 20%.

Ujori dhe Virgjëresha i përkasin shenjave që nuk janë xhelozë.

Xhelozia e tyre është në nivele normale dhe rreth 35%.