Ngjarja bëri bujë rreth 15 vite më parë, kur në moshën 4-vjeçare Thylane Blondeau u zgjodh nga kritiku kinematografik britanik TC Candler si fytyra më e bukur e vitit.

Thylane ishte vajza e një ish-futbollisti francez, Patrick Blondeau dhe një stiliste e njohur, Veronica Loubry. Thylane Blondeau ka lindur më 5 prill 2001 dhe tashmë në vitin 2005 ajo ishte një nga fytyrat më të njohura në planet.

Pamjet e saj shumë natyrale kanë bërë xhiron e rrjetit dhe të gjithë janë magjepsur përballë asaj fytyre engjëllore me sy blu dhe shikim depërtues. Tashmë në atë kohë ajo kishte bërë miliona njerëz të bien në dashuri, por sot, në moshën 21-vjeçare, ajo është ende jashtëzakonisht e bukur.

Natyrisht duke marrë parasysh edhe prejardhjen e saj, nëna e saj ishte, në fakt, për vite me radhë në fushën e modës dhe padyshim bukuria e saj e jashtëzakonshme, Thylane shumë shpejt u bë pjesë e asaj bote.

Ajo ka punuar si modele për markat më të njohura në planet si Dolce & Gabbana, l’Oréal, Lacoste, Jean-Paul Goutier dhe Vogue. Ajo ka pozuar disa herë për revistat më të rëndësishme me shkëlqim në botë dhe ka marrë kopertina që janë bërë të famshme në të gjithë planetin.

Profili i saj në Instagram është shumë i njohur dhe tashmë ka 6 milionë ndjekës. Ajo vetë pëlqen të ndajë imazhe me ndjekësit e saj të cilët mbeten të magjepsur nga kaq shumë bukuri çdo herë.

Këto ditë ajo është përfshirë në Javën e Modës në Paris dhe prania e saj i ka magjepsur të gjithë ashtu si yjet më të mëdhenj në botën e modës.

Flokët e saj biondë tani janë bërë një ngjyrë kafe më intensive, fiziku i saj ka lulëzuar dukshëm dhe në këtë rast të fundit shoqëror ajo mundi të tregojë edhe një herë fizikun e saj perfekt.

Çfarë mund të thuhet, vajza më e bukur në botë sot është bërë një femër që sigurisht nuk kalon pa u vënë re për pamjen e saj fizike. Sytë blu janë ende të njëjtë dhe buzët e plota janë bërë edhe më sensuale.

Imazhi i saj është i mahnitshëm dhe jemi të sigurt se në një kohë të shkurtër ajo do të bëhet një nga emrat më të kërkuar nga stilistët më të rëndësishëm ndërkombëtarë.