Grumbullimi i imponuar nga trajneri Massimiliano Allegri nis zyrtarisht sot pasdite për të tentuar të ndërpresë periudhën e zezë që po përjeton Juventusi i tij. Periudha e izolimit të bardhezinjve do të vazhdojë të paktën deri të shtunën, kur do të angazhohen në derbin ndaj Torinos.

Një duzinë tifozësh prisnin që skuadra të mbërrinte dhe te kontestonin… Dita e parë e rikthimit pas furtunës te Juventusi, dje një disfatë befasuese në Izrael nga Maccabi Haifa, disfatë që duket se ka shënuar fundin e aventurës europiane të skuadrës së Allegrit.

I pari dhe ndoshta i fundit për Angel Di Maria, i cili u largua menjëherë pasi skuadra mbërriti në Continassa. Lojtarët e dëmtuar, sipas asaj që është grumbulluar, stërviten, por më pas mund të shkojnë në shtëpi, janë të përjashtuar nga grumbullimi.

Ndryshe nga sa dukej, do të jetë nesër dhe jo sot dita e kontrolleve për Fideo, i cili doli gjatë pjesës së parë të ndeshjes së luajtur dje në Sammy Ofer në Haifa: problemi i muskujve në përkuljen e kofshës së djathtë mund te jete serioz.