Disa fansa të vendosur të Kate Middleton u përpoqën ta imagjinonin me një prerje flokësh ndryshe, për shembull një bob, nga ato që shkojnë shumë në këtë periudhë.

Por Kate nuk është bindur nga imazhet e krijuara me një aplikacion nga admiruesit e saj, në të cilat ajo shfaqet me flokë më të shkurtër dhe që kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale së fundmi.

Gruaja e William është shumë e dashur për flokët e saj të gjatë, me një ngjyrë të ngrohtë dhe natyrale dhe gjithmonë e gatshme për t’u stiluar në mënyrë perfekte për çdo lloj eventi.

Në fakt, në fund të fundit, Kate është gjithmonë ndryshe, falë gjatësisë së flokëve, e cila i lejon të bëjë modele flokësh shumë të ndërlikuara.

As një fije floku jashtë vendit

Kate Middleton duhet të jetë gjithmonë e patëmetë. Një detyrë që e kryen me shumë mjeshtëri dhe falë edhe shijes së tij personale.

Megjithatë, ka ngjarje të veçanta publike që kërkojnë flokët e mbledhura, të cilat kunata bukuroshe e Meghan Markle nuk heziton t’i ndjekë me shkronja, duke mos lënë të ikë as një pa vend. Por si të keni gjithmonë flokë kaq të përsosur?

Members of the Royal family attend thd National Service of Thanksgiving during Queen Elizabeth II Platinum Jubilee at St Paul’s Cathedral, London, UK.
02/06/2022
Credit Photo (c)Karwai Tang
For more information, please contact:
Karwai Tang 07950 192531
karwai@karwaitang.com

Në galat, pritjet shtetërore dhe të gjitha takimet zyrtare në Pallatin Buckingham, nga festat e kopshtit deri te shërbimet e kishës, grave të familjes mbretërore u kërkohet të mbajnë kapele.

Grimi i Kate Middleton

Në ato raste princesha detyrohet t’i stilojë flokët e saj të gjatë me modele flokësh me gërsheta ose me topuz anash, shumë romantike.

Për më tepër, efekti i çrregullt nuk është menduar. Dhe është e qartë se asaj nuk i pëlqen as topuz i çrregullt i Meghan Markle.

A do të jetë një efekt i gravitetit ultra-hapësinor apo Kate Middleton përdor disa truke për të mos lënë asnjë fije floku të rrëshqasë nga karficat e flokëve, as nga lagështia dhe as nga era? Po, ekziston një truk që kushton vetëm 0.21 cent.

Është një rrjetë simite, e disponueshme në internet nga kushdo. Duket se mund ta blini edhe me paketimin me 25 copë, me një kosto totale prej 5,49 €.

Është e dukshme që duhet të zgjidhni rrjetën që ka të njëjtën ngjyrë me flokët. Vetëm në këtë mënyrë efekti do të jetë vërtet në krye. Ashtu si Kate Middleton.