Një vilë ëndrrash në një nga vendet më përrallore në Malibu. Kim Kardashian ka blerë një shtëpi të re, e cila më parë i përkiste supermodeles Cindy Crawford. Çmimi i blerjes: 70.4 milionë dollarë (mbi 71 milionë euro).

Krahas blerjes së një vile ëndrrash, Kim Kardashian mund të jetë e kënaqur me kursimin e çmimit të shitjes, i cili fillimisht ishte 99 milionë dollarë (mbi 100 milionë euro).

Siç raportohet nga Evening Standard, sipërfaqja e përgjithshme e shtëpisë dhe ambienteve është pothuajse 700 metra katrorë.

Shtëpia është e njëjta në të cilën jetonte Cindy Crawford me bashkëshortin e saj Rande Gerber, përpara se ta shiste në vitin 2018 për një shumë të barabartë me rreth 39 milionë euro.

Sipërmarrësi Adam Weiss dhe gruaja e tij, aktorja Barret Swatek, e blenë dhe rinovuan atë. Fqinjët e Kim Kardashian janë të gjithë të pasur dhe të famshëm: në zonat përreth ka në fakt shtëpi të tjera luksoze, në pronësi të Lady Gaga, Courteney Cox, Leonaro DiCaprio dhe Cher.

E vendosur në një zonë rurale me pamje nga plazhi El Sol në Los Anxhelos, shtëpia e re e Kim Kardashian përmban gjithashtu fusha tenisi, palestër, pishinë me oxhak dhe spa.

Punimet janë luksi maksimal: dysheme me pllaka, mure të bardha, çati me pllaka terrakote, dritare me hark dhe katër dhoma gjumi të mëdha, si dhe një suitë shumë luksoze.

Banjat janë të pajisura me hidromasazh, ndërsa ballkonet e mëdha ofrojnë një pamje befasuese të oqeanit. Dhe nga vila, ka gjithashtu qasje të drejtpërdrejtë në plazhin El Sol.