Ylli i televizionit, Kim Kardashian dhe Pete Davidson janë ndarë dhe kanë vendosur të jenë thjesht miq, thonë ekskluzivisht burime pranë çiftit për revisten “E News”.

Dyshja ka “shumë dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin”, por ata zbuluan se dinamika e distancave të gjata dhe oraret e tyre kërkuese “e bënë vërtet të vështirë ruajtjen e një marrëdhënieje”. Ndarja ndodhi javën e shkuar.

Pete ka kaluar një pjesë të verës në Australi duke punuar për filmin Wizards!. Sa për Kim, ajo vazhdon të rrisë katër fëmijët, North, Psalm, Chicago dhe Saint, qe i ka me ish-in e saj Kanye West.

Në nëntor, një burim konfirmoi për E! Lajmi se Pete dhe Kim po takoheshin zyrtarisht. Në atë kohë, burimi i brendshëm tha se të dyja palët ishin vërtet të lumtura duke parë se ku shkon.

“Pete i ka thënë asaj se nuk dëshiron të shohë askënd tjetër,” vuri në dukje burimi. “Ajo po u thotë disa njerëzve se nuk janë shumë seriozë, por ajo nuk po sheh askënd tjetër… Ajo po përpiqet të mos bëjë ndonjë gjë të madhe për këtë, por është shumë e dashur për të”.

“Ishte një puthje skenike, por ishte ende një zbavitje e vogël,” tha Kim në podcastin “Not Skinny But Not Fat” në muajin prill. “Nuk ishte diçka si një ndjenjë super, e çmendur.

Disa ditë më vonë, unë thashë, “Hmm, ka një veprim të cuditshem. E mendova më vonë dhe thashë: “Dreqin, ai është i vetmi person që nuk erdhi”.

Pasi ata i zyrtarizuan gjërat, ai vazhdoi të lidhej me fëmijët e saj dhe madje bëri një paraqitje të shpejtë në shfaqjen e saj Hulu The Kardashians. Pete pritet të shfaqet në sezonin e dytë duke debutuar këtë vjeshtë, sipas një preview që i ngacmoi ata duke bërë dush së bashku.