Disa orë përpara se të prezantonte shfaqjen “Saturday Night Live”, teksa Kanye është kthyer me të gjithë kasetën e saj seksuale në episodin e tretë të “The Kardashians” në platformën Hulu, Kim Kardashian filloi të qante në mënyrë të pakontrolluar pasi ish-bashkëshorti i saj kishte fluturuar në Los Angeles ku kishte marrë një hard disk, kompjuter dhe monitor nga ish i dashuri i saj Ray J…

Duke bërë paraqitjen debutuese në reality show-in e ri të familjes, West filloi të marrë lavdata nga miqtë dhe familja e Kim-it, për kthimin e kasetës së seksit që Kim kishte bërë vite më parë. “Ai ma ktheu të gjithë kasetën e seksit”, tha Kim teksa qante.

Edhe pse ajo tha se ishte ’99% e sigurt’ që nuk kishte pamje të tjera që mund të dilnin, ajo ishte ende e frikësuar se ish i dashuri i saj mund të kishte filmuar përmbajtje kur ajo ishte duke fjetur.

Në episodin debutues të serialit të rifilluar “The Kardashians” të enjten, 41-vjeçarja qau ndërsa mori kërcënime nga menaxheri i ish-partnerit të saj, Ray J, se do të publikoheshin më shumë filmime seksi vetëm disa ditë pasi djali Saint, 6 vjeç, kishte parë një reklamë për ‘filmimet e papublikuara’.

Në atë kohë, Kim paditi “Vivid Entertainment”, kompaninë që shpërndau kasetën si Kim Kardashian, megjithëse më vonë ajo hoqi dorë nga padia dhe mori një pagesë prej 5 milionë dollarësh.

Ndërsa bisedonte me motrat Kourtney dhe Khloe dhe nënën Kris, Kim mori një telefonatë nga avokati i hollivudit, Marty Singer, duke e informuar atë se kishte pasur kërcënime se do të kishte më shumë pamje.

Që nga ndarja në shkurt 2021, Kim dhe Kanye kanë qenë bashkë prindër katër fëmijëve të tyre, North, Saint, Chicago, dhe Psalm, dhe ylli televiziv vazhdon me detaje sfidat e menaxhimit të kujdesit për fëmijët me reperin.

Drama e fundit mbi kasetën e seksit erdhi 10 muaj pasi Kim pranoi se “Keeping Up With the Kardashians” nuk do të kishte qenë aq i suksesshëm nëse nuk do të ishte për gjithë atë publicitet. Seriali i realitetit të rrjetit u shfaq në mënyrë të famshme në vitin 2007 vetëm shtatë muaj pasi Vivid bleu kasetën e vitit 2002 nga një “palë e tretë” për 1 milion dollarë.