Kim Kardashian po jeton pa keqardhje. Gjatë episodit final të “The Kardashians”, manjatja e SKIMS zbuloi se sa shumë u përpoq ta ruante marrëdhënien me ish-bashkëshortin e saj Kanye West, përpara se të bënte përfundimisht kërkesën për divorc në janar.

Episodi shfaqi botën e Khloe Kardashian, duke zbuluar se partneri i saj Tristan Thompson jo vetëm që e kishte tradhtuar sërish, por edhe kishte lënë gruan tjetër shtatzënë. Ndërsa ngushëllonte motrën e saj më të vogël, Kim iu referua publikisht përvojave të saj në lidhje me trajtimin e një divorci.

“Nuk e di nëse duhet ta anuloj përsëri Tristan. Nuk dua ta luaj atë lojë publikisht, – i tha ajo Khloe, përpara se të aludonte për problemet e saj të së kaluarës me West. – Ndjehem sikur ne iu kushtojmë gjithmonë vëmendje situatave të njëri-tjetrit, sepse nuk duam të përzihemi.

E respektoj që askush nuk erdhi tek unë, gjatë martesës sime, dhe më tha: A je mirë? Të gjithë më lejojnë të kem udhëtimin tim dhe ta shoh atë vetë. E vlerësoj këtë, por ndonjëherë shikoj prapa…”

Pavarësisht gjykimit të syrit të publikut, themeluesja e “KKW Beauty” thotë se gjen qetësi duke ditur se ka bërë gjithçka që mundi për të riparuar marrëdhënien e tyre:

“Nëse njerëzit do ta dinin se si ishte marrëdhënia ime, do të thoshin: Si vazhdoi kaq gjatë? Sidoqoftë, mund të jetoj me paqen time duke e ditur se kam bërë gjithçka që është e mundur për të funksionuar ajo lidhje. Pra, mund të largohem pa faj prej saj. Ndihem sikur të paktën mund të them: ke pasur një familje, ke provuar dhe mund ta shikosh vajzën tënde në fytyrë”.

Khloe mësoi se Thompson kishte rrëzuar Maralee Nichols gjatë një telefonate me Kim në finalen e sezonit të së enjtes të “The Kardashians”. Megjithëse Kim dhe motrat e saj lexuan tashmë një raport në “Daily Mail”, i cili përfshinte një deklaratë nga Thompson që pranonte se flinte me Nichols, Khloe e telefonoi Kim-in para se ta lexonte.

“Çfarë? Çfarë mu*i është kjo? Jo, nuk mund të ndodhë”, bërtiti Khloe, përpara se ndihmësja ligjore e Kim t’i shpjegonte padinë midis Nichols dhe Tristan, si dhe deklaratën e Thompson e motrës së saj. “Më lejoni t’i telefonoj atij, nuk mund ta besoj këtë”, – u përgjigj Khloe.

Për Kim, ajo e pa situatën si “shenja më e madhe” që Khloe të mos kishte një fëmijë tjetër me Thompson. “Unë thjesht do të doja të vërtetën”, – u përgjigj Khloe, përpara se të fillonte të qante me zë në telefon.

“Ne vërtet besuam se ai kishte ndryshuar. Unë isha mbështetësja e tij më e madhe, – tha Kim. – Por nëse kjo nuk është më e qartë, nuk e di se çfarë mund të ishte situatë më e qartë”.