Ish-sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez, nuk mund të firmoste me ekipin e Manchester United dhe në rast se largohej me parametra zero nga Barcelona. Kjo ishte një klauzolë e çuditshme e skuadrës së katalanase për futbollistin e ri.

Nuk ishte vetëm ekipi i Manchester United që nuk lejohej të kalonte uruguiani. Ishin dhe 3 ekipe të tjera si Manchester City, Paris Saint-Germain dhe nuk mund të mungonte Real Madrid.

Suarezi vendosi të largohej tek Atletico Madridi. Ekipi madrilen mbetet në vend të parë dhe duket i sigurt për fitimin kampion, pasi kryeson me 2 ndeshje mangut.