Rinovimi mes Wijnaldum dhe Liverpool duket shumë i komplikuar, me mesfushorin dhe klubin anglez që nuk po arrijnë të gjejnë një marrëveshje.

Mbrapa këtyre vështirësive, siç dihet, është Barcelona, klub që nuk e ka fshehur kurrë interesin kundrejt lojtarit holandez.

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp ka thënë në lidhje me këtë çështje:

“Nuk ka asgjë të re për të thënë. Mendoj se kam thënë gjithçka, e dini vlerësimin tim kundrejt Wijnaldum, si person dhe si futbollist”.

“Nuk është një lajm i keq ose i mirë, është një fakt. Nëse do të ketë vendime në lidhje me këtë, do ta mësoni në vazhdim”.