Parma kthen faqen. Humbja 3-0 kundër Atalantës i kushtoi stolin Fabio Liveranit. Tani është gjithashtu zyrtare: ish-trajneri i Lecce është shkarkuar. Kjo është deklarata e klubit: “Parma Calcio 1913 njofton se Fabio Liverani është liruar nga posti i tij si trajner i ekipit të parë. Klubi falënderon Liverani dhe stafin e tij për punën e bërë dhe i uron atij më të mirën për pjesën tjetër të karrierës “.

Në vendin e tij, në stolin “dukal”, pritet një kthim i shkëlqyeshëm, ai i Roberto D’Aversa. Pas lamtumirës, gushtin e kaluar, trajneri do të ishte gati të merrte drejtimin e Parmës, të cilën e solli nga Serie C në A, duke e udhëhequr nga dhjetori 2016. Moment i vështirë për Parmën, e cila ka grumbulluar vetëm 2 fitore dhe 12 pikë gjithsej në 16 ndeshjet e para të sezonit në Serie A, e përfshirë në luftën për të mos rënë nga kategoria.