Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur para ndeshjes kundër Real Sociedadit të vlefshme për Superkupën e vendit. Numri një i stolit mendon se ndeshja e Superku

“Messi do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme kundër Real Sociedadit. Laporta? Jam dakord me fjalët e tij. Mendoj se një klub si Barcelona duhet t’i ketë gjërat në rregull.

“Superkupa nuk është trofeu më i rëndësishëm për ne. Kemi kampionatin, Champions Leaguen dhe kupën”, – tha holandezi ndër të tjera.