Kourtney Kardashian shperndau në Instagram disa foto të vjetra nga një fotosesion i mëparshëm. Bukuroshja 42-vjeçare është parë me taka të larta, një fustan mini dhe çorape rrjetë në imazhet e prapaskenës nga xhirimet e saj për numrin e 3 marsit të “Bustle”.

Ylli i realitetit me flokë korbi dukej i qetë në xhirimet që vuri fokusin në kthesat e saj të famshme. Brenda revistës ajo tregoi shumë për shëndetin e saj mendor.

Ajo ishte në një situatë të vështirë pasi u nda nga partneri dhe babai prej shumë vitesh me tre fëmijët e saj, Scott Disick, në vitin 2015, shkruan Daily Mail.

Kjo bëri që ylli 42-vjeçar i reality TV të shkonte në një ‘udhëtim terapie’ në 2017 për të zgjidhur problemet e saj, tha ajo

Pas dhjetëra seancave, pinup-i hoqi dorë nga komentet e saj të rikthyera të çuditshme për të cilat ishte bërë e famshme dhe në vend të kësaj filloi të shprehte ndjenjat e saj të vërteta që e bënë atë të ndihej më ‘e ndjeshme’. “Unë kam vetëm ndjenja; si, një bollëk prej tyre.

Unë thjesht do të filloja të qaja gjatë gjithë kohës”, tha bukuroshja brune e cila tani është e martuar me rokerin Travis Barker.

Por të paturit e atyre kohërave të vështira ishin një mësim për të: ‘Unë shoh rritjen që vjen nga ato vende të pakënaqura që e bëjnë të gjitha të vlefshme.

Unë them: “Nëse nuk do të kalonim nëpër këto slita, nuk do të arrinit në pjesën e mirë.” Ajo filloi të shkonte në terapi në vitin 2017…