Borussia Dortmund ka shfryrë ndaj Holstein Kiel në Kupën e Gjermanisë, teksa pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e thellë 5-0.

Dy herë Reina në fillim, më pas kanë ardhur golat e Reus, Torgan Hazard dhe në fund i riu Bellingham.

Kujtojmë që janë sfidat gjysmëfinale, teksa pikërisht Kiel ka qenë skuadra surprizë e turneut duke eliminuar Bayern Munich.