Pavel Nedved sot feston 50 vjetorin. Zëvendëspresidenti i Juventusit nuk do të priste kurrë që të arrinte këtë moment historik personal me kaq shumë fokuse mbi të. Po, sepse pas barazimit të brendshëm të bardhezinjve ndaj Romës, filluam të flasim për Nedved vetëm për çështje ekstra-futbolli.

Në natën ndërmjet së shtunës 28 dhe të dielës 29 gusht disa video private u publikuan në ueb. Momente intime të bëra publike pasi videot u bënë virale. Njëra portretizon ish-Topin e Artë teksa kënaqet duke kërcyer në një klub në Torino nën notat e ‘Bailando’ nga Enrique Iglesias, në shoqërinë e tre vajzave me të cilat ai formon një lloj treni.

Nedved këndon dhe kërcen në qëndrime të një besimi ekstrem me disa miq, siç mund t’i ndodhë çdo personi tjetër gjatë një mbrëmjeje me miqtë. Por ai është ende nënkryetar i Juventusit dhe këto imazhe, duke pasur parasysh pozicionin që ai mban dhe rezonancën e krijuar jashtë vendit, kanë shkaktuar një siklet brenda klubit.

VIDEO

Në një tjetër video të publikuar në rrjetet sociale, shohim një burrë nga shpatulla, me flokë bjonde, duke ecur duke ecur duke u lëkundur nëpër rrugët e qendrës së Torinos i veshur me një kostum të errët. Një sekuencë tjetër, e marrë nga këndi i kundërt, tregon gjithashtu fytyrën për disa momente. Ngjashmëria me Pavel Nedved është evidente, por jo e demonstrueshme me siguri.

Megjithatë, edhe ato imazhe kontribuojnë në nxitjen e shpinës mediatike që për 24 orë e pa si protagonist ish-mesfushorin, pak ditë më parë së bashku me partneren aktuale Dara Rolins, e cila mbërriti në Itali – dhe mysafire e Juventusit për ndeshjen kundër Sampdorias – së bashku. me shokët e tij kërcimtarë Daraforce.

Pyetja që ka qarkulluar në Juventus në orët e fundit është vetëm një: kush i nxorri videot e Nedved? Një detaj ushqen dyshimin se mund të jetë një përpjekje e qëllimshme për të dëmtuar imazhin e zëvendëspresidentit të Juventusit dhe ndoshta edhe të vetë klubit.

Videoja në të cilën Nedved kërcen me miqtë e saj, e xhiruar nga një person i afërt i tij, nuk është aktuale, por daton tre vjet më parë, megjithatë videoja u publikua në vazhdën e videove të tjera më të fundit, si në një lloj para. – dizajn i vendosur.

Një nga femrat e paraqitura në imazhe është Lucie Anovcinova, ish-partnerja e Nedved-it pas ndarjes nga gruaja e tij Ivana në vitin 2019. Historia përfundoi në vitin 2021 dhe Pavel ka disa kohë që takohet me Dara Rolins, një këngëtare shumë e njohur në Republikën Çeke. .

Nga Juventusi dhe nga vetë zv/presidenti i Zonjës së Vjetër nuk ka marrë asnjë deklaratë apo qëndrim zyrtar. Për momentin ka një heshtje shurdhuese rreth historisë, siç u perceptua edhe dje në konferencën për shtyp të Arek Milik, në prani të Nedved-it siç e kërkon rituali i prezantimeve zyrtare. Çështja nuk u prek as me mikrofonat e fikur.

Mbetet misteri se kush i vendosi këto video në internet në prag të një prej ditëlindjeve më të hidhura për Nedved-in, i cili nuk do ta priste kurrë të festonte 50-vjetorin e tij me qendër të vëmendjes për shkak të një historie, pjesërisht të vjetër, në lidhje me jetën e tij private.