Duke u ngjitur mbi qendrën e qytetit të Çikagos, Navy Pier dhe Lakeshore Drive mahnitëse, në katin e 65-të, me një sipërfaqe prej 7500 metrash katrorë në kullën One Bennett Park të Robert A. M. Stern është ëndrra e një adhuruesi të gjitheve…

Pronari mund të marrë ashensorin privat – ose ndoshta shkallët – deri në katin e tretë të ndërtesës, ku një qendër e mirëqenies moderne prej 7000 metrash katrorë përmban një klub të gjerë fitnesi të projektuar nga grupi i njohur i Nju Jorkut Wright Fit .

Përveç një palestre të mbushur me pajisje kardio dhe stërvitje forcash, ka një studio të veçantë Pilates, një studio me “energji të relaksuar” me ndikim të ulët dhe një suitë spa me shërbime të plota me një dhomë trajtimi masazhi. Ky nivel është gjithashtu shtëpia e një pishinë të brendshme xhirosh 60 metra të gjatë, e cila duhet të kënaqë çdo notar që dëshiron të kanalizojë Michael Phelpsin e tyre të brendshëm.

Në kuvertën rekreative prej 10,000 metrash katrorë, ka kabana, një kuzhinë në natyrë, një zhytje. pishinë dhe pamje përgjatë parkut plot bar Bennett me shtigjet e tij gjarpëruese të ecjes dhe vrapimet e qenve.

Nuk ka mungesë të hapësirës së jashtme në nivelin e apartamenteve nën çati, falë një tarrace 65 metra të gjatë me pamje mahnitëse nga lindja përgjatë liqenit të Miçiganit dhe në veri, përtej Kullës së qiellit Hancock, përgjatë bregut të artë të qytetit.

Duke mbuluar të gjithë katin e 65-të të ndërtesës historike, rezidenca përfshin një dhomë ndenjeje të përqendruar rreth një oxhaku prej guri, një dhomë ngrënieje që mund të vendosë lehtësisht 12 dhe një dhomë familjare me dritare, tavanet e së cilës do të jenë deri në 13 këmbë të përfunduara.

Të tre hapësirat kanë akses të drejtpërdrejtë në tarracë dhe pamje të lakmueshme të liqenit. Për të nxitur stërvitjet tuaja, ka një kuzhinë të madhe për ngrënie dhe dhomën fqinje të mëngjesit. Krahu privat i shtëpisë krenohet me katër apartamente të konsiderueshme dhoma gjumi, duke përfshirë një dhomë primar kavernoz me bibliotekën e saj komode në qoshe dhe një dollap të madh me dollap.

Penthouse aktualisht është i listuar në Jameson Sotheby’s International Realty për 15.17 milionë dollarë të përfunduara plotësisht dhe me çelës. Por shtëpia është aktualisht hapësirë ​​e papërpunuar, kështu që pronarët e saj të ardhshëm do të kenë mundësinë të zgjedhin midis skemës së propozuar të brendshme ose të ridizajnojnë dhe rikonfigurojnë të gjitha me ndihmën e Robert A. M. Stern Architects.