Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka folur në lidhje me largimin e shokut të tij Mesut Ozil nga skuadra e “Topçinjëve”. Lojtari me origjinë shqiptare ka lënë një shkrim për turko-gjermanin dhe ka “thumbuar” anglezët.

“Vëlla, ti ke qenë lojtari më altrusit brenda dhe jashtë fushe që unë kam ndarë dhomat e zhveshjesh. Ti do të mbahesh mend gjithmonë si mbreti i asistëve.

“Fatkeqësisht ne si skuadët nuk kemi qenë në gjendje të të asistojmë në kohën kur ke patur më shumë nevojë. Gjithë të mirat”, – tha ai.