Lazio ka mundur 2-0 C rotone-n në ndeshjen e javës së tetë të Serisë A dhe ka kapur përkohësisht Roma-n dhe Napoli-n në zonën Champions League.

Lojtarët e Inzaghi-t kanë dominuar që nga minutat e para dhe kanë kaluar në avantazh në minutën e 21-të me një golditje të bukur me kokë të Immobile-s.

Dyfishimi ka ardhur në pjesën e dytë me Correa-n (58′), që është kthyer te goli pas pothuajse 4 muajsh. Kalabrezët mbeten në vendin e fundit me 2 pikë.

Ciro Immobile ka kapur Giuseppe Signori-n (107 gola) në vendin e dytë të golashëuesve më të mirë të historisë së Lazio-s në Serinë A.