PSG nuk është dorëzuar për të arritur te sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi. Ekipi francez nuk dëshiron të largohet nga gara për të firmosur me argjentinasin.

Messi do të ikë nga Barcelona dhe kjo është mëse e sigurt. 33-vjeçari nuk dëshiron të qëndrojë më me ekipin katalanas dhe do një ekip ku mund të fitojë Champions Leaguen. Leonardo po këmbëngul te drejtuesit që të vazhdojnëgarën për të firmosur me to.

Barcelona nuk mund ta mbajë në skuadër. Kapiteni do t’i japë fund aventurës me ish-kampionët dhe askush nuk mund ta ndalë. Leonardo e di diçka të tillë, prandaj po e kërkon me patjetër.